Oto kılıf ve döşeme

Genel adıyla oto koltuk döşemesi günümüzde çok farklı tiplere sahip ve farklı fiyatları ile de araç sahiplerinin aklını 0km araç alımında karıştırabiliyor. Genel adları Deri, Alcantara, Suni deri ve kumaş olan bu döşeme kaplamalarının birbirlerine karşı olan avantaj ve dezavantajları yer almaktadır.

Transporter 8+1 Kılıf uygulamamız

Oto koltuk döşemesi tipleri arasında hangisi en iyi?

  • Kumaş döşeme her ne kadar ucuz bir görünüme sahip olsa da çok kullanışlı ve dayanıklıdır Standart olarak sunulduğu için aracın baz fiyatını yükseltmez. Bu nedenle birçok araç standart olarak kumaş döşeme ile satılır.
  • Alcantara döşeme derinin lüks hissini ve kumaşın dayanıklılığını sunan oldukça üstün ve teknolojik bir döşeme tipidir. Virajlarda sürücü koltukta kaymaması gerektiği için kaydırmaz özelliği onu spor otomobiller için vazgeçilmez yapar.
  • Deri döşeme yumuşaklık, lüks hissi ve kokusu sayesinde premium markalar tarafından sıklıkla tercih edilir. Kaygan olması birçok kullanıcı tarafından dezavantaj olarak değerlendirilirken özellikle A.B.D’de kadınlar kaygan olması sayesinde elbiselerin buruşmadığını belirtmekte ve bu nedenle deri döşeme tercih etmektedirler.
  • Suni deri döşeme deriye ucuz bir alternatiftir ve genelde kumaş döşeme istemeyen ancak deriyi de pahalı bulan müşteriler için sunulan bir seçenektir. Ayrıca genel özellikleri deriden daha üstündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir