Ön Kaput Şeffaf Kaput Koruma

Ön kaput koruma filmleri aracın boyasını güneşin zararlı ışınlarını izole ederek korur. Kuş pisliği, böcek lekeleri ve yağışlardan kaynaklanan zararları engellemeye yardımcı olur.

Kaput koruma filmi boyaya zarar verir mi?

Şeffaf ve güneşe dayanıklı olan kaput koruma boyaya zarar vermez. Boyanın güneşten ve diğer dış etkenlerden izole edilmesini sağlar. Uygulamadan sonra kaput koruma filminin varlığı gözle farkedilmez. En önemlisi ise aracınızı her zamanki gibi yıkayabilir ve temizleyebilirsiniz. 

Kaput koruma filminin ömrü ne kadardır?

Boya koruma filminin ömrü kullanım koşullarına göre farklılık göstermektedir. Aracın dış koşullardan ne derecede etkilendiği gözlemlenerek kaput koruma filmi ihtiyaç duyulduğunda tekrar uygulanabilen bir üründür.

Kaput Koruma Filmi nasıl uygulanır?

  • Öncelikle kaput filminin uygulanacağı zemin iyice temizlenerek uygulama için hazırlanır. Tüm pürüzler temizlenmelidir.
  • Tüm temizliği yapılmış ve hareleri giderilmiş yüzeye 3M Ventureshield kaput filmi yerleştirilir. Oluşan hava kabarcıkları spatula yardımı ile giderilir. 
  • Kaput koruma filminin fazla yerleri kesilir. Sıcak hava uygulanarak filmin yüzeye etkin bir biçimde tutunması sağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir