Spoyler

Bazı sürücüler tarafından estetik görüntü sunmak adına kullanılmış olsa bile, Spoyler’in aslında bazı işlevleri bulunmaktadır. Spoylerler aslında, aerodinamiği arttırmakta ve sürtünmeyi azaltmakta görevlidir. Bunun yanı sıra aracın dengesini arttırmakta da görevlidir. Ayrıca yakıt tasarrufu da sağlar.
Cam polyesterden üretilmiş olan spoylerlerin tercihindeki en önemli nokta ise sportif ve farklı bir havayı araca yansıtmasıdır. Ülkemizde satılmakta olan yerli ve yabancı birçok spoylerler yer almaktadır.
Spoylerin, çok sağlam montajlı olması ve görüşü etkilememesi gerekiyor. Araca monte ederken diğer ekipmanlara zarar vermemesi gerekmektedir. Spoyler alacak olan kişilerin taklit ürünler almamaları ve orjinal olmasına dikkat etmesi gerekmektedir.  Çünkü spoyler araca yarar verecekken zarar verebilir.

Ön tampon spoyleri nedir?
Aracın altına giriş yapan rüzgarı yönlendirme görevinde bulunur ve araç üzerindeki basınç dağılımını dengeli tutarak sürtünmeyi azaltır.

Arka spoyler nedir?

Çok yüksek hızlarda aracın gidiş stabilitesini olumlu yönde etkilemektedir. Emniyetli ve çok daha rahat bir sürüş deneyimi sunar. Bunun yanı sıra araç üstü türbülansı düzenleyerek, hızın artışını sağlarken yakıt tasarrufu da oluşturur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir